Zažite niečo neopakovateľné...

Horská obec na úpätí Malej Fatry vám každý deň ponúkne výnimočné zážitky. Či už sa vyberiete na prechádzky, pešiu turistiku, cykloturistiku alebo sa rozhodnete pre športové aktivity, Zázrivá je na všetky tieto činnosti ako stvorená. Zavítajte do tejto očarujúcej lokality a presvedčte sa sami.

turistika zazrivaKrížom-krážom po Zázrivej a okolí

Veľký a Malý Rozsutec, Veľký Kriváň alebo Jánošíkove diery. Zázrivá je výborným východiskovým bodom pre viacero turistických trás, ktoré vám odhalia nádhernú prírodu a ponúknu výnimočné výhľady na okolie.

turistika zazrivaZázrivá z bicykla

Krajinu spoznáte aj keď sa vydáte na niektorú z cyklotrás - môžete si vybrať napr. trasu Zázrivá-Dolina, trasu Vyšný Kubín-Istebné-Zázrivá alebo Terchovsko-Zázrivský okruh.

 

turistika zazrivaJazdenie na koňoch

Zázrivá vám ponúkne viaceré možnosti ako si zašportovať. Ak túžite po jazde na koňoch, vyberte sa do chaty Agroturistika - v ponuke je vozenie pre deti, výcvikové jazdecké hodiny a kurzy či vychádzka so sprievodcom.

 

turistika zazrivaLezecká stena Zázrivá

Lezecká stena sa nachádza v zadnej časti budovy materskej školy. Jej celková lezecká plocha je 320 m2, maximálna výška steny je 9 m. Pripravené sú cesty s rôznymi obtiažnosťami - vyskúšať si tak môžete "rebríky" či malý boulder. Hoci nepatrí k najväčším ani najvyšším stenám na Slovensku, vyniká práve svojim umiestnením.

 

turistika zazrivaLyžovanie až do sýtosti

Užite si tú pravú lyžovačku. Priamo v Zázrivej je Ski centrum Kozinec so zjazdovkami rôznej obtiažnosti. Približne 20 km od hotela Havrania nájdete lyžiarske stredisko Vrátna free time zone, ktoré ponúka zjazdovky v troch areáloch. Môžete si tu vyskúšať aj snowboarding a skialpinizmus.

Menšie stredisko Ski Gavurky v Terchovej je zo Zázrivej vzdialené cca 10 km.